Zmarł prof. UAM dr hab. Henryk Drozdowski

Z żalem zawiadamiamy,

że 7 czerwca 2022 r. zmarł prof. UAM dr hab. Henryk Drozdowski, Profesor Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wysokiej klasy specjalista w dziedzinie badań układów ciekłych metodą rozpraszania rentgenowskiego, wieloletni Kierownik Zakładu Optyki, prezes Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Odszedł od nas człowiek wielkiej dobroci, wiedzy i kultury. Wspaniały nauczyciel akademicki, wspaniały wykładowca i wychowawca wielu pokoleń fizyków, niestrudzony popularyzator fizyki.

Wraz ze śmiercią Pana Profesora nauka polska, społeczność Uniwersytetu i Wydziału poniosły wielką stratę.

Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają Rektor i Senat, Dziekan i społeczność Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Przeczytaj ostatni wywiad z Profesorem na łamach Życia Uniwersyteckiego: Prof. Henryk Drozdowski. Popularyzację traktuję jako hobby