Zmarł profesor Czesław Błaszak

Z żalem zawiadamiamy,

że 18 października 2021 r. zmarł prof. dr hab. Czesław Błaszak, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wieloletni pracownik Zakładu Morfologii Zwierząt na Wydziale Biologii, jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich zoologów, światowej klasy specjalista w dziedzinie akarologii, doktor honoris causa Universität Vechta, znakomity wykładowca i promotor rozlicznych prac dyplomowych, szanowany i lubiany nauczyciel akademicki.

Rodzinie i Najbliższym Pana Profesora wyrazy współczucia składają Rektor i Senat, Dziekan i Społeczność Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Msza pogrzebowa odbędzie się 22 października 2021 r. o godz. 11.00 w Kościele pw. św. Marcina przy ul. św. Marcina 38 w Swarzędzu. Pogrzeb odbędzie się o godz. 12.00 na Cmentarzu Parafialnym pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przy ul. Poznańskiej 27 w Swarzędzu.