Zmarł profesor Józef Bielawski

Z żalem zawiadamiamy,

że 15 kwietnia 2021 r. zmarł prof. dr hab. Józef Bielawski z Wydziału Biologii UAM, emerytowany Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Twórca i wieloletni kierownik Zakładu Cytologii i Histologii oraz kierownik Pracowni Mikroskopii Elektronowej na Wydziale Biologii, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi. W osobie Pana Profesora żegnamy wybitnego i cenionego specjalistę z zakresu biologii komórki, cytologii i cytofizjologii, szanowanego nauczyciela akademickiego oraz wychowawcę wielu pokoleń badaczy i studentów.

Rodzinie Pana Profesora wyrazy współczucia składają Rektor i Senat Dziekan i Społeczność Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Msza św. w intencji Zmarłego odprawiona zostanie w dniu 22 kwietnia 2021 r. o godz. 11.15 w kościele p.w. Świętej Rodziny na Osiedlu Kopernika w Poznaniu.

Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. o godz. 12.30 na Cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu.