Data publikacji w serwisie:

Zmarł profesor Wiesław Jamrożek

Z żalem zawiadamiamy,

że 2 kwietnia 2021 r. zmarł prof. dr hab. Wiesław Jamrożek, wybitny historyk wychowania, specjalista z zakresu dziejów myśli edukacyjnej XIX i XX wieku, Członek Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, prezes i członek zarządu Towarzystwa Historii Edukacji, członek Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, redaktor naczelny Biuletynu Historii Wychowania. Pozostanie w naszej pamięci jako lubiany przez studentów wykładowca, szanowany i serdeczny współpracownik, wnikliwy i dociekliwy badacz, niezawodny Przyjaciel.

Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają Rektor i Senat, Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych wraz z całą społecznością Wydziału.


Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 10 kwietnia br. o godz. 11:00 w Kościele Parafii Opatrzności Bożej w Poznaniu, ul. ks. Wacława Gieburowskiego 6 i na pobliskim cmentarzu ul. Łowmiańskiego, Poznań (cmentarz na Os. Bolesława Chrobrego).

Zarówno we Mszy św., jak i Pogrzebie istnieje możliwość uczestniczenia on-line pod adresem: https://mementum.com.pl/transmisje-porzebow/