Zmarł profesor Zbigniew Dworecki

Z żalem zawiadamiamy,

że 9 lutego 2021 roku zmarł w wieku 88 lat prof. dr hab. Zbigniew Dworecki, od czasu studiów związany z Instytutem Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Znakomity znawca i autor wielu publikacji z zakresu dziejów XX wieku, stosunków polsko-niemieckich, historii Wielkopolski i miasta Poznania.

Był cenionym dydaktykiem, który wypromował pond 200 magistrów historii, ucząc ich reguł warsztatu historyka i zaangażowania w badania naukowe, zwłaszcza nad dziejami regionalnymi. Społeczność naszego Uniwersytetu traci cenionego uczonego i skromnego, pełnego życzliwości człowieka.

Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają Rektor, Senat oraz Dziekan wraz z całą społecznością Wydziału Historii UAM.

Uroczystości pogrzebowe śp. Prof. Zbigniewa Dworeckiego odbędą się w czwartek 18 lutego 2021 r. o godz. 9.30 na cmentarzu Junikowskim w Poznaniu. Msza św. żałobna zostanie odprawiona tego samego dnia o godz. 13.00 w kościele św. Łukasza Ewangelisty na os. Rusa w Poznaniu.