Zmarła prof. UAM dr hab. Teresa Borowiak

Z żalem zawiadamiamy,

że dnia 21 lipca 2022 roku zmarła prof. UAM dr hab. Teresa Borowiak, emerytowana profesor Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W latach 1994-2000 Przewodnicząca Sekcji Krystalochemii Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Pełniła funkcję Prodziekana Wydziału Chemii (1984-1990), Kierownika Środowiskowego Laboratorium Unikalnej Aparatury Chemicznej oraz Laboratorium Aparaturowego Wydziału Chemii (1978-1984).

Z odejściem Profesor Teresy Borowiak polska chemia poniosła wielką stratę.

Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego współczucia składają Rektor i Senat, Dziekan wraz z całą społecznością Wydziału Chemii UAM

Msza Święta odprawiona zostanie w kościele Wniebowzięcia NMP w Środzie Wlkp., ul. Kościelna 1, w dniu 27 lipca br. o godz. 11:00. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 27 lipca br. o godz. 13:30 na Cmentarzu Komunalnym Miłostowo w Poznaniu (wejście od Gnieźnieńskiej).