Data publikacji w serwisie:

Zmarła prof. UAM dr hab. Wita Szulc

Z żalem zawiadamiamy,

że 11 października 2021 r. zmarła prof. UAM dr hab. Wita Szulc. Pani Profesor należała do grona prekursorów arteterapii w Polsce.

Zainicjowała na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu pierwsze w Polsce studia licencjackie i podyplomowe „Arteterapia” łączące edukację wczesnoszkolną z arteterapią. Była współzałożycielką i pierwszą prezes Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich „Kajros” w Kaliszu. W latach 1998-2012 reprezentowała Polskę w Europejskim Komitecie Muzykoterapii EMTC. Była członkiem zespołu redakcyjnego „Contact person”, czasopisma Nordic Journal of Music Therapy i przewodniczącą Rady Naukowej „Przeglądu Biblioterapeutycznego”.

Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej współpracowała z European Consortium for Arts Therapies Education jako regionalny, a następnie globalny przedstawiciel tej organizacji w Polsce.


Uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 października 2021 r.
Msza żałobna odbędzie się o godz. 11:30 w kościele Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny na ulicy Żbikowej 9 (Poznań – Kobylepole), pogrzeb o godz. 13:50 na Cmentarzu Junikowskim.