Zmarła profesor Aurelia Nowicka

Z żalem zawiadamiamy,

że 23 stycznia 2021 roku zmarła w wieku 67 lat prof. dr hab. Aurelia Nowicka, profesor i absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, niekwestionowany autorytet prawa cywilnego, prawa prywatnego międzynarodowego, prawa Unii Europejskiej oraz prawa własności intelektualnej, wieloletnia Kierownik Katedry Prawa Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Odszedł od nas człowiek ogromnej wiedzy i kultury. Wspaniały nauczyciel akademicki, ceniony wykładowca i wychowawca wielu pokoleń prawników. Pani Profesor była wzorem rzetelnej postawy naukowej i pasji badawczej, realizowanej z oddaniem dla dobra naszej Uczelni. Wraz ze śmiercią Pani Profesor nauka polska i społeczność Uniwersytetu i Wydziału poniosły wielką stratę.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą środę, 27 stycznia 2021 r., o godz. 14:00, w Kaplicy Cmentarnej na Cmentarzu Parafialnym w Przeźmierowie przy ul. Sosnowej.