Zmarła profesor Zofia Szyfter

Z żalem zawiadamiamy,

że 30 października 2020 roku zmarła prof. dr hab.  Zofia Szyfter, emerytowana profesor Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wieloletni Pracownik Wydziału Biologii, wybitny i ceniony specjalista z zakresu cytologii i histologii zwierząt, szanowany nauczyciel akademicki, mistrz i przyjaciel wielu pokoleń badaczy i studentów, człowiek prawy i niezwykle skromny.

Rodzinie i Najbliższym Pani Profesor wyrazy głębokiego współczucia składają Rektor i Senat, Dziekan i Społeczność Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w dniu 4 listopada o godz. 10.00 w kościele pod wezwaniem św. Jana Bożego przy ul. Bonifraterskiej 12 w Warszawie. Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 12.00 na Cmentarzu Służewieckim przy ul. Fosa 17 w Warszawie.