Naukowcy z UAM wśród laureatów konkursu MINIATURA

Narodowe Centrum Nauki opublikowało piątą listę rankingową konkursu MINIATURA 6. Wśród nagrodzonych znalazło się aż 16 naukowców z UAM.

Do finansowania wyłonionych zostało 115 wniosków na łączną kwotę ponad 4,7 mln złotych. W ramach przyznanych funduszy badacze będą mogli przeprowadzić badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze lub konsultacyjne.

Pełna lista rankingowa dostępna jest na stronie Narodowego Centrum Nauki.

Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych z UAM:

• dr Sonia Dzierzyńska-Breś z Wydziału Studiów Edukacyjnych,
  • dr Monika Skrobańskadr Joanna Wolska i dr Agnieszka Czapik z Wydziału Chemii,
  • dr Michał Antkowiak i dr inż. Adam Tadeusz Glinka z Wydziału Fizyki,
  • dr Karolina Dziubata i dr Michał Piepiórka z Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa,
  • dr Natalia Kusa z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa,
  • dr Jacek Kubera z Wydziału Socjologii,
  • dr Anna Mleczko oraz dr Piotr Cywoniuk z Centrum Zaawansowanych Technologii,
  • dr Michał Gałęski i dr Krzysztof Drozdowicz z Wydziału Prawa i Administracji,
  • dr hab. Anna Dmowska z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych,
  • dr Joanna Szpotkowska z Wydziału Biologii.

Laureatom serdecznie gratulujemy!