2023 EUA Annual Conference

W dniach 20-21 kwietnia, na Politechnice Gdańskiej, odbyła się konferencja – 2023 EUA Annual Conference, podczas której Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu reprezentowała Jej Magnificencja Rektor, prof. Bogumiła Kaniewska. European University Association, organizator wydarzenia, to obecnie największa organizacja reprezentująca europejskie uniwersytety.

Podczas obrad, w których udział wzięło kilkuset rektorów, wybrany został nowy przewodniczący organizacji, którym został prof. Josep M. Garrell z Universitat Ramon Llull w Barcelonie. Wybrano także członków zarządu, a wśród nich przedstawiciela z Polski – prof. Marcina Pałysa, byłego rektora Uniwersytetu Warszawskiego (była to jedyna reelekcja).

Po wyborach odbyła się konferencja – 2023 EUA Annual Conference "We need to talk about impact", podczas której prof. Bogumiła Kaniewska wygłosiła prelekcję pt. "The role of university leadership in delivering impact".