Astronomiczna wystawa na Wydziale Fizyki UAM

Zapraszamy do zwiedzania wystawy astronomicznej autorstwa mgr Justyny Olszewskiej (Instytut Obserwatorium Astronomiczne UAM), która znajduje się w Klubie profesorskim (poziom -1) na Wydziale Fizyki UAM.

Na Wydziale Fizyki znajdują się również dwa projekty zrealizowane przez mgr Justynę Olszewską: model Satelity Ajisai oraz model Księżyca.

Model Satelity Ajisai to projekt, który był częścią wystawy „NIE TO NIEBO” (marzec-lipiec 2023) zrealizowanej przez Centrum Kultury Zamek oraz Ars Cameralis w ramach XXX festiwalu Ars Cameralis KOSMOS (listopad 2021). Pomoc techniczna – Kacper Krzętowski, Jakub Tokarek, Paweł Jaskuła. Obecnie model satelity znajduje się na Wydziale Fizyki UAM w holu na poziomie -1.

Model Księżyca – przestrzenny model Księżyca o 4-metrowej średnicy został wykonany w oparciu o obecnie najdokładniejsze fotografie, pochodzące z amerykańskiej sondy Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), należącej do NASA. Model ten został zaprezentowany na wystawie „NIE TO NIEBO” (marzec-lipiec 2023) zrealizowanej przez Centrum Kultury Zamek. Pomoc techniczna – Paweł Jaskuła. Obecnie model znajduje się w holu głównym przy portierni A (poziom 0) na Wydziale Fizyki UAM.

Autor zdjęć: Weronika Kucia