Coraz bliżej podwójnego dyplomowania na kierunku filologia polska jako obca

25 września br. na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej gościliśmy delegację z Xi'an International Studies University. Celem spotkania było podpisanie listu intencyjnego i umowy o współpracy w zakresie podwójnego dyplomowania na kierunku filologia polska jako obca.

Gospodarzami spotkania byli prof. UAM dr hab. Rafał Witkowski, Prorektor ds. współpracy międzynarodowej, oraz prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz, Dziekan WFPiK, i prof. UAM dr hab. Krystyna Pieniążek-Marković, Prodziekan WFPiK ds. współpracy krajowej i międzynarodowej. Chińską uczelnię reprezentowali: prof. Bai Li, Sekretarz XISU, prof. Jing Nan, Dyrektor Departamentu Spraw Międzynarodowych XISU, oraz prof. Zhang Shisheng, Dziekan Wydziału Studiów Europejskich XISU.

Xi'an International Studies University to kolejna chińska uczelnia, z którą WFPiK współpracuje. Podczas spotkania gościliśmy również pięcioro studentów XISU, którzy rozpoczną u nas naukę w najbliższym roku akademickim na kierunku filologia polska jako obca. Bardzo się cieszymy, że przygotowana przez WFPiK oferta studiów (również w języku angielskim – Central European and Balkan Studies, Central Europe in the International Perspective, Mediterranean Studies) zyskuje tak dużą popularność za granicą.

Fot. Maja Maćkowiak-Kruczek