Data wydarzenia: -

GIS Day Poznań 2021

GIS Day to coroczne międzynarodowe święto użytkowników systemów informacji geograficznej (GIS). W Poznaniu obchody po raz dwudziesty organizuje Sekcja Geoinformacji Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Stanisława Pawłowskiego UAM.

Wydarzenie zrzesza studentów, naukowców, uczniów, pasjonatów GIS, przedsiębiorców wdrażających GIS w różnych dziedzinach wiedzy i praktyki. Celem GIS Day jest popularyzacja oraz rozszerzenie wiedzy na temat systemów informacji geograficznej i wykorzystania ich w różnych dziedzinach nauki i technologiach informacyjnych oraz uświadomienie społeczeństwu znaczenia tych systemów w działaniach administracyjno-społecznych i gospodarczych.

Po raz pierwszy GIS Day jest organizowany we współpracy kilku poznańskich uczelni: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego, a także Urzędu Statystycznego w Poznaniu, Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz lokalnych firmy związanych z GIS-em.

Tegoroczne wydarzenie GIS Day 2021 odbędzie się w wersji zdalnej – prelekcje zaproszonych gości oraz warsztaty będą transmitowane na żywo na platformie MS Teams oraz YouTube w dniach 17-18 listopada 2021 r.

Zobacz program konferencji!
Link do wydarzenia w MS Teams

Bieżące informacje o GIS Day Poznań 2021 można obserwować na stronie internetowej GIS Day Poznań 2021, na Facebooku oraz na stronie wydarzenia na FB.

Zapraszamy do udziału!