Poznaj ciekawostki o uczelniach członkowskich konsorcjum EPICUR

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą „DID YOU KNOW? FUN FACTS about the EPICUR Universities”, zawierającą najciekawsze informacje na temat uczelni członkowskich konsorcjum EPICUR.

UAM jest częścią konsorcjum EPICUR od 2019 roku, w ramach unijnego projektu Uniwersytetów Europejskich. W skład konsorcjum wchodzi obecnie 8 uczelni: University of Amsterdam (Holandia), Aristotle University of Thessaloniki (Grecja), University of Freiburg (Niemcy), University of Haute-Alsace (Francja), Karlsruher Institut für Technologie (Niemcy), University of Natural Resources and Life Sciences in Vienna (Austria), University of Strasbourg (Francja) oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uniwersytety Europejskie to ponadnarodowe sojusze instytucji szkolnictwa wyższego z całej UE, które podzielają długoterminowa strategię i promują europejskie wartości i tożsamość. Ich idea utworzenia ma na celu znaczne zwiększenie mobilności studentów i pracowników oraz wspieranie jakości, integracji i konkurencyjności europejskiego szkolnictwa wyższego.

Pobierz broszurę „DID YOU KNOW? FUN FACTS about the EPICUR Universities”