Data publikacji w serwisie:

Publikacja naukowców z WPiA - Foundations of Law: The Polish Perspective

Mamy przyjemność zaprezentować nową publikację pt. Foundations of Law: The Polish Perspective pod redakcją W. Dajczaka, T. Nieboraka, P. Wilińskiego, wydaną przez Wolters Kluwer Polska. Jej autorami są pracownicy naukowi Wydziału Prawa i Administracji UAM.

Podstawowym założeniem towarzyszącym powstawaniu tej publikacji było przygotowanie i wydanie w języku angielskim opracowania stanowiącego wprowadzenie do polskiego prawa. Książka adresowana jest do osób z zagranicy, zainteresowanych wiedzą o prawie polskim. Informacje o nim przedstawione zostały w szerokiej perspektywie związków prawa polskiego z podstawowymi systemami prawa, instytucjami i rozwiązaniami znanymi w innych państwach oraz przede wszystkim w prawie Unii Europejskiej. Jest to publikacja jedyna w swoim rodzaju na rynku polskim.

Wyjątkowa jest również koncepcja graficzna książki, której autorką jest pani dr Agata Kulczyk, adiunkt w Pracowni Grafiki Informacyjnej, Katedra Komunikacji Wizualnej UAP na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, z którym Wydział od wielu lat prowadzi ożywioną współpracę.

Zachęcamy do lektury!

Więcej na temat książki

fot. Weronika Trojanowska