Spotkanie Rafała Blechacza z młodzieżą polską w PIAA

Rafał Blechacz, światowej sławy polski pianista, zwycięzca prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina z 2005 r., był gościem Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach.

Artysta, który po raz pierwszy odwiedził stolicę Grecji, wystąpił wraz z Sinfonią Varsovią w ateńskim Megaro Mousikis w sobotę 1 kwietnia. Koncert, który przyciągnął liczną międzynarodową publiczność i odbił się szerokim echem, został zorganizowany przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza i współpracy Ambasady RP w Atenach.

Na niedzielnym spotkaniu z uczniami Polskiej Szkoły im. Zygmunta Mineyki w Atenach, wirtuoz opowiadał o swoich pasjach – muzyce i filozofii oraz odpowiadał na pytania uczniów o to, jak rozwijać i pielęgnować swój talent oraz dokonywać dobrych życiowych wyborów.

Wywiad z Rafałem Blechaczem, przeprowadzony przez Beatę Kukiel-Vraila, Sekretarza PIAA w Atenach, koordynatora programów kulturalnych, zostanie wkrótce opublikowany na stronie internetowej Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach. Zachęcamy do lektury!