Data publikacji w serwisie:

Trzy spojrzenia na „Ballady i romanse” – topografia, zaświaty i gry

Akademicki wykład „Trzy spojrzenia na «Ballady i romanse» – topografia, zaświaty i gry” to kolejne wydarzenie w ramach uniwersyteckich obchodów Roku Romantyzmu Polskiego.

Profesorowie z Zakładu Literatury Romantyzmu Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM: Jerzy Borowczyk, Alina Borkowska-Rychlewska oraz Jerzy Hamerski dokonują analizy wybranych utworów z tomu „Poezyj” Adama Mickiewicza. Podczas wykładu będziemy uczestniczyć w poszukiwaniu ukrytych w cyklu miejsc oraz związanych z nimi legend i mitów, doświadczeń oraz artystycznej wyobraźni. Odkryjemy świat nadprzyrodzony w trzech wymiarach oraz zastanowimy się, ile było początków romantyzmu polskiego.

Z kolei w piątek 18 listopada br. o godz. 12:00 w Sali Lubrańskiego Collegium Minus przy ul. Wieniawskiego 1 odbędzie się Wielkie Czytanie „Ballad i romansów”, do udziału w którym serdecznie zapraszamy. W programie recytacje aktorów i miniwykład o znaczeniu „Ballad i romansów”. Osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres ballady@amu.edu.pl.