Data publikacji w serwisie:

UAM inauguruje współpracę z trzecią uczelnią w Wielkiej Brytanii

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nawiązał współpracę z trzecią uczelnią w Wielkiej Brytanii. Uroczystość inaugurująca odbyła się 18 maja.

To współpraca w ramach programu „Science Communication”, pomiędzy Imperial College London a czterema polskimi uczelniami: Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetem Jagiellońskim, Politechniką Warszawską oraz Uniwersytetem Medycznym w Gdańsku. Ma ona na na celu stworzenie świadomych i dojrzałych relacji między nauką i społeczeństwem.

Przed światem stoi wiele wyzwań związanych z koronawirusem czy zmianami klimatu. W tym celu do życia powołany został program komunikacji pomiędzy polskimi uniwersytetami a ICL – ma być on przykładem komunikacji naukowej na miarę naszych czasów - deklarują sygnatariusze listu.

Wirtualne spotkanie uświetnił swoją obecnością provost ICL, prof. Ian Walmsley.

Współpraca polegać będzie na wymianie ekspertyz i pomysłów, mają powstać między innymi podcasty promujące interdyscyplinarną naukę, a także pracownie, które mogłyby uzupełniać programy studiów.

The Imperial College of Science, Technology and Medicine, to jedna z czołowych uczelni brytyjskich, która została powołana do życia w 1907 roku. Imperial College zajmuje nieprzerwanie od wielu lat najwyższe miejsca w rankingach uczelni europejskich jak i światowych. W 2019 roku był to ósmy najlepszy uniwersytet świata w rankingu QS Top Universities.

The Imperial College of Science - odwiedź stronę