UAM wśród organizatorów letnich kursów NAWA w 2024

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znalazł się w gronie sześciu polskich uczelni, które zorganizują letni kurs NAWA w roku 2024.

Studenci oraz pracownicy zagranicznych uniwersytetów będą mogli ponownie przyjechać do Poznania, by wziąć udział w intensywnym, trzytygodniowym kursie języka i kultury polskiej w Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM, który sfinansuje Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.

„Kolejna edycja Letniego Kursu NAWA – podobnie jak Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej UAM – to najlepsza możliwa promocja Polski i naszego Uniwersytetu. Dzięki tym wydarzeniom zyskujemy prawdziwych ambasadorów w najodleglejszych zakątkach świata, a to zarówno powód do dumy, jak i do radości” – mówi dr Wojciech Hofmański, Kierownik Studium.