Data publikacji w serwisie:

W poszukiwaniu śladów uniwersyteckich

Trwa okres wakacyjny, w związku z czym wielu z nas podróżuje po kraju i świecie. Podczas wakacyjnych wędrówek istnieje szansa trafienia na ślady związane z naszym Uniwersytetem, bowiem obecność pracowników i absolwentów UAM zaznaczyła się w wielu punktach na mapie świata. Każdy, kto trafił na taki ślad, może podzielić się swoim odkryciem z Muzeum UAM, do czego serdecznie zachęcamy.

Muzeum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zostało powołane w 2016 r. i ma swoją siedzibę w Collegium Iuridicum. Gromadzi pamiątki związane z Uniwersytetem, jego pracownikami i absolwentami. Zbiera również materiały dotyczące miejsc, w których prowadzone były badania i w których dokonano odkryć naukowych.

Obecnie Muzeum za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku zachęca wszystkich podróżujących do przesyłania informacji i zdjęć śladów związanych z UAM, odkrytych w czasie wakacyjnych wędrówek. Mogą to być np. zdjęcia pomników, tablic, nazw ulic i placów upamiętniających nazwiska postaci związanych z naszym Uniwersytetem.

Przesłane informacje i zdjęcia zostaną opublikowane na profilach społecznościowych, stronie internetowej oraz będą wykorzystane w ramach ekspozycji Muzeum.

Odwiedź profil FB Muzeum UAM i podziel się swoim odkryciem!