Warsztaty online „Praca ze studentami z trudnościami natury psychicznej i poznawczej”

Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami serdecznie zaprasza pracowników dydaktycznych i doktorantów UAM do udziału w cyklu zdalnych szkoleń z zakresu pracy ze studentami z trudnościami natury psychicznej i poznawczej.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?
  • Wykładowców i wszystkich pracowników dydaktycznych
  • Doktorantów prowadzących zajęcia ze studentami
  • Pracowników technicznych pracujących ze studentami w laboratoriach
Cel szkolenia

Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy i umiejętności pomocnych w pracy dydaktycznej ze studentami przejawiającymi nietypowe, bądź nieadekwatne zachowania oraz ze studentami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Będziemy rozmawiać m. in. o:

• studentach z depresją i zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym,
  • z zespołem Aspergera i autyzmem,
  • z lękiem przed egzaminami lub przed wystąpieniami publicznymi,
  • studentach agresywnych,
  • z problemami ze skupieniem się lub problematycznym perfekcjonizmem,
  • innymi problemami psychicznymi, które utrudniają ich studia lub pracę wykładowcy.

Zakres tematyczny warsztatów każdorazowo będzie dostosowywany do potrzeb pracowników dydaktycznych na poszczególnych spotkaniach z uwzględnieniem specyfiki studiów i procesu studiowania, odmiennej na kierunkach humanistycznych, lingwistycznych i ścisłych.

Forma szkolenia

Szkolenie ma charakter warsztatowo-wykładowy, będzie dostarczać niezbędnej wiedzy, ale również angażować doświadczenia pracowników dydaktycznych uczelni związane ze studentami z trudnościami natury psychicznej. Każde ze szkoleń składa się z dwóch 3 godzinnych spotkań online oraz 2 godzin pracy w formie e-learningu.

Terminy szkoleń
  • V grupa: 01.12 i 8.12 o godz. 10:00-13:15
  • VI grupa: 12.01 i 19.01 o godz. 10:00-13:15

Ilość miejsc w grupach ograniczona do 15 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia poprzez formularz: https://forms.office.com/r/Pr2e4KgbqX

Prowadzącymi szkolenia są:

Bas van der Ham – Starszy wykładowca na WA UAM
Szymon Hejmanowski – Psychologiczny konsultant ds. trudności w procesie studiowania

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

Dominika Hoft
Młodsza specjalistka ds. osób z niepełnosprawnościami
dominika.hoft@amu.edu.pl
tel. 61 829 1210

Warsztaty realizowane są w ramach projektu POWR.03.05.00-00-A095/19 „Uczelnia otwarta dla wszystkich uczelnią na miarę XXI wieku” z funduszy europejskich POWER.