Data publikacji w serwisie:

Wielki Dzień Pszczół w Ogrodzie Botanicznym

W dniach 6-8 sierpnia br. w Ogrodzie Botanicznym UAM odbędą się obchody Wielkiego Dnia Pszczół. W ramach wydarzenia będzie można podziwiać wystawy, wziąć udział w grze terenowej, a na najmłodszych uczestników czekać będzie stoisko z grami i zabawami.

W tym roku Ogród Botaniczny UAM zaangażował się we współpracę z Miastem Poznań, Palmiarnią Poznańską i Uniwersytetem Przyrodniczym, czego owocem jest szereg odbywających się na terenie Poznania wydarzeń. Jednym z nich jest Wielki Dzień Pszczół.

W ramach tego wydarzenia w Ogrodzie Botanicznym UAM podziwiać będzie można dwie wystawy. Wystawa „Zadziwiające życie pszczół... i nie tylko” przybliża bogaty świat pszczołowatych i innych gatunków owadów zapylających. Jej celem jest ukazanie różnorodności biologicznej i zawiłości pszczelego świata, aby zachęcić Poznaniaków do włączania się w działania wspierające te owady. Druga wystawa jest podsumowaniem 3 lat działań w ramach programu „Poznań dla Pszczół” oraz prezentuje nagrodzone w konkursie plastycznym prace dzieci.

Ponadto, Ogród Botaniczny UAM przygotował grę terenową, która poprowadzi zwiedzających przez zgromadzone kolekcje, odkrywając tajemnice związków pomiędzy roślinami a owadami zapylającymi i ukazując niezwykłą różnorodność tej grupy organizmów. Będzie to okazja do zatrzymania się na chwilę i pochylenia nad tymi niewielkimi stworzeniami, których rola w ekosystemach i w naszym życiu jest nieproporcjonalnie duża.

W piątek, 6 sierpnia na Polanie Piknikowej zostanie także przygotowane stoisko z grami i zabawami dla najmłodszych.

Więcej szczegółów dotyczących przygotowywanych wydarzeń znaleźć można na plakacie oraz na profilu Ogrodu na Facebooku.

Zapraszamy!