Data publikacji w serwisie:

Wiosna w Botaniku

Ogród Botaniczny UAM zaprasza na wiosenne spacery i odkrywanie roślinnych skarbów zgromadzonych w tym niezwykłym miejscu.

Wiosna to czas budzącej się do życia natury. Niebawem w Botaniku nastąpi eksplozja wiosennych kolorów i zapachów, a już teraz można podziwiać malownicze wiśnie, magnolie czy forsycje. To także świetny czas na obserwacje ornitologiczne. Podczas spacerów można też odkrywać przygotowane przez ogród ścieżki edukacyjne.

Botanik jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Poznaniu, a przede wszystkim jednym z bardziej lubianych i najczęściej odwiedzanych parków w mieście. To idealne miejsce do odwiedzin o każdej porze roku, nie tylko wiosną czy latem - pozostaje dostępny dla zwiedzających przez cały rok.

Ogród jest także przestrzenią spotkań kulturalnych i wydarzeń artystycznych. To niezwykłe miejsce zostało wielokrotnie nagrodzone, m.in. wyróżnieniami od TripAdvisor za pochlebne opinie od zwiedzających i odznaką za 5 kolejnych lat niezmiennie wysokich ocen od podróżnych.

Ogród Botaniczny UAM znajduje się na poznańskich Jeżycach przy ul. Dąbrowskiego 165 i zajmuje powierzchnię 21,94 ha, na której zgromadzono ponad 7000 gatunków, podgatunków i odmian roślin z niemal wszystkich stref klimatycznych Ziemi. Udokumentowane zbiory roślinne ogrodu, służące celom naukowym, dydaktycznym i edukacyjnym, przedstawione są w działach tematycznych, wraz z Alpinarium oraz zespołem szklarni. W centralnej części parku mieści się Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny, a w pobliżu zabytkowy, drewniany Pawilon Letni.

Zobacz mapkę ogrodu

Obecnie Ogród Botaniczny czynny jest codziennie w godzinach: 9:00-19:00. Od 1 maja Ogród jest otwarty w godz. 9:00-20.00.

Odwiedzając Ogród Botaniczny UAM pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa związanych z walką z koronawirusem.

zdjęcia: Facebook Ogrodu Botanicznego