Wystawa „100 osób” w holu Collegium Maius

Serdecznie zapraszamy na wystawę „100 osób”, którą będzie można obejrzeć do 19 października 2021 roku w holu Collegium Maius przy ul. Fredry 10.

Wystawa została przygotowana przez studentki i studentów Pracowni Grafiki Informacyjnej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, a projektem kierowały prof. UAP dr hab. Lucyna Talejko-Kwiatkowska oraz dr Agata Kulczyk.

Autorzy prac mieli niełatwe zadanie: opowiedzieć o zglobalizowanym świecie po ludzku, przełożyć abstrakcyjne statystyki na temat płci, wykształcenia czy religii na język uniwersalny i silniej odwołujący się do naszej wrażliwości niż dane procentowe. Nie było to więc tylko ćwiczenie z wizualizowania danych ilościowych, ale przede wszystkim próba narysowania portretów, które mamy szansę rozpoznać i zapamiętać.

Wystawa jest efektem współpracy Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM z Wydziałem Grafiki i Komunikacji Wizualnej UAP. W przygotowaniu kolejne projekty.