Data publikacji w serwisie:

Wystawa „Jezioro Aralskie wczoraj, dziś i jutro. Największa katastrofa ekologiczna XX wieku”

Do 17 października 2021 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu można oglądać wystawę pt. „Jezioro Aralskie wczoraj, dziś i jutro. Największa katastrofa ekologiczna XX wieku”. W ramach wystawy 30 września o godz. 11 za pośrednictwem platformy MS Teams odbędzie się wykład otwarty, na który serdecznie zapraszamy.

Wystawa „Jezioro Aralskie wczoraj, dziś i jutro. Największa katastrofa ekologiczna XX wieku” powstała na kanwie wyprawy badawczej z 2018 r. nad Jezioro Aralskie pracowników naukowych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Można ją obejrzeć w Bibliotece Uniwersyteckiej w godzinach otwarcia Biblioteki.

Dodatkowo 30 września o godz. 11 za pośrednictwem platformy MS Teams będzie można wziąć udział w wykładzie otwartym, dotyczącym katastrofalnej w skutkach dla Jeziora Aralskiego działalności człowieka. Prelegentami będą dr hab. Piotr Rzymski z Zakładu Medycyny Środowiskowej UMP oraz prof. UAM dr hab. Piotr Klimaszyk z Zakładu Ochrony Wód UAM.

Link do wykładu

Zapraszamy do udziału!