Data publikacji w serwisie:

Biblioteka Uniwersytecka ma nowego dyrektora

Małgorzata Dąbrowicz została nowym dyrektorem Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Jest z nią związana od 2002 roku, od 5 lat była kierownikiem Oddziału Gromadzenia i Udostępniania Zbiorów. W ubiegłym roku uzyskała stopień doktora w zakresie nauk humanistycznych, broniąc rozprawy pod tytułem „Ocena okresowa pracowników, jako narzędzie zarządzania zasobami ludzkimi w bibliotece”.

Jest absolwentką Wydziału Historycznego, skończyła kilka studiów podyplomowych związanych z zarządzaniem, włada czterema językami. Zdaniem Jego Magnificencji Rektora UAM, prof. Andrzeja Lesickiego „jest dobrze przygotowana do pełnienia funkcji dyrektora”.

„Jestem otwarta na dialog, liczę na współpracę i zapraszam na spotkanie we wrześniu, kiedy to szczegółowo przedstawię swoją wizję rozwoju biblioteki” – zadeklarowała pracownikom nowa dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej, Małgorzata Dąbrowicz. Przyznaje, że jej mentorem był dotychczasowy dyrektor dr hab. Artur Jazdon, który po 25 latach przestaje pełnić tę funkcję. Nadal pracować będzie w tej instytucji.

Podczas spotkania z pracownikami Biblioteki Uniwersyteckiej, Jego Magnificencja Rektor UAM, podziękował ustępującemu dyrektorowi za dotychczasową pracę. Podkreślił, że Biblioteka jest sprawnie działająca instytucją, jedną z lepszych w Polsce, co jest zasługą byłego już dyrektora, ale także zespołu, z którym pracował.

Pobierz zdjęcie (duża rozdzielczość, 18 MB)