Data publikacji w serwisie:

DS. Hanka z szansą na tytuł „Modernizacji Roku”

Remont Domu Studenckiego Hanka znalazł się w finale Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku. Komisja Konkursowa wizytowała już obiekt, trwa także plebiscyt internetowy. Wyniki ogłoszone zostaną 24 sierpnia podczas gali na Zamku Królewskim.

Budynek został oddany po modernizacji w lutym tego roku. Przebudowano wszystkie kondygnacje. Wokół budynku znalazła się odpowiednia infrastruktura drogowo-parkingowa i dojścia piesze, dostosowane do prawidłowego funkcjonowania całego obiektu, Po remoncie Dom Studencki oferuje  200 miejsc w pokojach jednoosobowych i dwuosobowych.

Roboty budowlane rozpoczęły się w marcu 2016 r., a pierwszy etap prac zakończył się w styczniu tego roku. Konkurs na opracowanie projektu architektonicznego modernizacji wygrała poznańska pracownia projektowa IRON TOWER INVESTMENT Paweł Wieczorkiewicz S.K. Generalnym wykonawcą była firma SKANSKA.

"Hanka” to obiekt "kultowy”, który powstał w latach 1925 – 1929. Zaprojektowany został przez architekta Rogera Sławskiego jako zaplecze socjalne dla studentów i kadry naukowej ówczesnego Uniwersytetu Poznańskiego. Oddany do użytku początkowo jako hotel dla gości PeWuKi (Powszechnej Wystawy Krajowej, 1929 r.), charakteryzuje się klasycznymi formami architektonicznymi.  Budynek jest obiektem zabytkowym indywidualnie wpisanym do rejestru zabytków. To budynek czteroskrzydłowy, zamknięty w obrysie prostokąta o przedłużonych skrzydłach: południowym i północnym, o sześciu kondygnacjach nadziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej.

Głosy w internetowym plebiscycie można oddawać do 9 sierpnia.

http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/225-poznan.html

Konkurs dla inwestorów, wykonawców i projektantów odbywa się od ponad 20 lat. Ma na celu promocję oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych. Zgłaszać można projekty, które za cel obrały sobie ratowanie obiektów dziedzictwa minionych pokoleń. Mogą być to budynki różnego typu – mieszkalne, hotelarskie, przemysłowe, sportowe i zabytkowe, ale też mosty czy drogi.

fot. Przemysław Stanula

http://fotoportal.amu.edu.pl/elementy-galerii/2745