Data publikacji w serwisie:

Benefis Lecha Raczaka

W środę 16.10.2019 r. w Poznaniu rozpoczyna się kilkudniowe święto teatralne: benefis LECHA RACZAKA.

Lech Raczak to wybitny twórca teatralny, ważna postać artystycznego Poznania, reżyser, dramaturg, autor świetnych spektakli zrealizowanych m.in. w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Legnicy. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Poznania (2018), odznaczony przez Rektora UAM medalem Alumno Bene Merenti (2019). Starsi absolwenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza znają go jako współzałożyciela, a następnie leadera legendarnego w latach 70-tych studenckiego Teatru Ósmego Dnia.

Na benefis Lecha składają się jego 4 zrealizowane w ostatnich latach spektakle, czyli Czas terroru (17.10), Misterium Buffo (18.10), Dziady (21.10) i spektakl-koncert Podróże przez sny. I powroty (22.10), a także wernisaż fotografii (19.10) oraz dwa spotkania z Artystą (16. i 20.10).

Każda z wymienionych imprez jest wydarzeniem, w Poznaniu nieczęstym. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w benefisie, który jest cząstką najlepszych i najważniejszych tradycji artystycznych Poznania. Mozliwe będzie także spotkanie z Lechem Raczakiem w czwartek na Scenie Roboczej przy Grunwaldzkiej, po spektaklu "Czasu terroru". Prosimy nie zapomnieć wziąć jednego kwiatka!

Bilety wstępu w cenie ok. 30 zł.

Zobacz dokładny program wydarzeń

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Benefis-Lecha-Raczaka-program.pdf 16.10.2019 Unknown
PDF
Pobierz PDF Benefis-Lecha-Raczaka-program.pdf(303.0 KB)