Data wydarzenia:

Koncert taneczno-muzyczny "Trzy odsłony Tańca"

Międzyuczelniany Komitet Obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego zaprasza serdecznie już 7 kwietnia o g. 19 w auli UAM na koncert taneczno-muzyczny „Trzy odsłony Tańca” przygotowany i zorganizowany przez Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

To jedna z cyklu uroczystości będących częścią obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Na scenie zaprezentowane zostaną głównie taniec współczesny, klasyczny oraz ludowy. Ale to nie wszystko.
Taniec współczesny
- Kompania Tańca AWF Poznań – studenci AWF,
- Marta Szostecka i Filip Hylewicz – absolwenci AWF,
- grupa taneczna „ShowMe” w choreografii i z udziałem studenta AWF – Sebastiana Cynka,
- poznańska formacja „Born to Dance”,
- Julia Bilarzewska w Waacking Dance.
Taniec klasyczny
- Katarzyna Stachowiak – absolwentka AWF wraz z Radosławem Bancolem – zawodowi tancerze towarzyscy,
- Poznańska Szkoła Baletowa.
Taniec ludowy
- Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF.
Wydarzenie uświetnią Wiesław Prządka – jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów, występy wokalistek Julii Tasiemskiej i Anny Sasek, skrzypaczki – Marty Maruniewicz oraz gimnastyczki artystycznej – Karoliny Komornickiej.

Wstęp darmowy. Obowiązuje rejestracja: www.awf.poznan.pl/pl/koncert. Możliwa jest rejestracja grup. Miejsca na widowni nie będą rezerwowane. Po przyjściu na koncert prosimy zajmować wolne miejsca.
Organizatorami koncertu są Katedra Tańca i Gimnastyki AWF Poznań oraz Międzyuczelniany Komitet Obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Za oprawę artystyczną odpowiadają dr Elżbieta Grodzka-Kubiak z Zakładu Tańca i Fitnessu AWF Poznań oraz Dariusz Majchrowicz – kierownik Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF.
Serdecznie zapraszamy!