Data publikacji w serwisie:

Wystawa prof. Izabeli Rudzkiej już w październiku

Od 3 października 2019 roku do 21 listopada 2019 roku czynna będzie wystawa malarstwa i autorskich kostiumów, do sztuk teatralnych Teatru Ósmego Dnia, autorstwa prof. Izabeli Rudzkiej. Tytyuł wystawy to „Kostium i obraz, czyli 55 zdarzeń”.

Izabela Rudzka pracuje na stanowisku profesora na Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym UAM w Kaliszu. Od roku 1998 współpracuje z Teatrem Ósmego Dnia jako projektantka kostiumów i elementów scenografii. Jest autorką projektów kostiumów i realizacji kostiumów do takich spektakli jak: Dzieci Rewolucji, Paragraf 196 kk, Summit_02, Szczyt, A jednak się kręci (spektakl grany podczas EXPO 2000 w Hanowerze), współpracowała przy realizacji kostiumów i elementów scenografii do przedstawienia Arka.

Prof. Izabela Rudzka jest przede wszystkim malarką i wszystkie jej realizacje kostiumologiczne są tworzone dla Teatru Ósmego Dnia w wyniku poszukiwań ekspresji formy i koloru w strukturach barwnych. W malarstwie artystka interesuje się zagadnieniami formy i funkcji w kontekście poszukiwania synergii  nauki i sztuki. Jej obrazy cechuje ekspresja malarska, w której kolor i struktura niosą w sobie formę i energię inspirowaną spojrzeniem na przestrzeń.

Wystawa czynna od 3 października 2019 do 21 listopada 2019 roku.

Otwarcie wystawy nastąpi 3 października 2019 (czwartek) o godzinie 18.30.

Finisaż wystawy  - 21 listopada 2019.

Miejsce

Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań.