Data publikacji w serwisie:

Zobacz, co przygotowało Kolaboratorium UAM na wakacje

W ramach projektu „Kolaboratorium UAM - program szkoleniowy dla mieszkańców regionu” odbywają się liczne kursy i warsztaty dla starszych i tych najmłodszych. Dr Karolina Ruta-Korytowska z Zakładu Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki i opiekunka Koła Miłośników Języka Papillon przeprowadziła warsztaty z języka migowego dla dzieci ze świetlicy w Buczku Wielkim. Trzecia misja UAM w pełnej wakacyjnej krasie!

Równocześnie odbywają się inne zajęcia. W najbliższy weekend pracowniczki Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej (dr Barbara Maćkowiak, dr Ewa Kacprzak, dr Magdalena Szczepańska) wyruszają wraz z uczestnikami do Berlina w ramach kursu „Ogrody społeczne - sposób na integrację mieszkańców miasta”.

Z kolei we wrześniu odbędą się pierwsze zajęcia w ramach kursu „Polish your English”. Poprowadzą je dr Paulina Zydorowicz i dr Małgorzata Kul z Wydziału Anglistyki.

O projekcie

KOLaboratorium to program rozwijający zainteresowania mieszkańców Poznania i Wielkopolski oraz dostarczający kompetencje potrzebne na rynku pracy. Wyjątkowość projektu wynika m.in. z liczby zaangażowanych jednostek UAM, różnorodnej tematyki zajęć (ponad 40 kursów), czy wykorzystania innowacyjnych narzędzi dydaktycznych. Najważniejszym atutem programu jest kadra uczelni, która swoją pasją, wiedzą będzie motywować uczestników do uczenia się przez całe życie zgodnie z mottem uczelni „Wspólna pasja od wieku!” Jako uczelnia społecznie odpowiedzialna i zaangażowana w rozwój regionu, wychodzimy z ofertą edukacyjną i szkoleniową, która będzie także służyć wzmacnianiu współpracy uczelni z partnerami społecznymi i gospodarczymi oraz popularyzować naukę i jej znaczenie dla społeczeństwa.

Więcej informacji na www.kolaboratorium.amu.edu.pl