Data publikacji w serwisie:

Dołącz do Akademii Liderek Biznesu. W styczniu rusza III edycja.

Do 18 listopada 2019 roku można aplikować do III edycji Akademii Liderek Biznesu i Społeczeństwa Obywatelskiego. To program edukacyjno-mentoringowy dla młodych kobiet, które chcą rozwinąć swoją karierę zawodową. Jego uczestniczki przez 6 miesięcy będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach z liderkami biznesu, aby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, organizacji pracy, zarządzania zespołem, czy budowania marki osobistej.

Projekt składa się z warsztatów weekendowych, które odbywają się raz w miesiącu, programu mentoringowego - wieczornych spotkań z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz długoterminowych staży w firmach partnerskich. Zajęcia prowadzą m.in. Ewa Czertak – prezeska Akademii Marki z Klasą, Radosław Czekan – prezes Warsaw Chamber Debate, Magdalena Petryniak – prezeska Story Seekers Polska i wielu innych. Zwieńczeniem projektu jest gala, na której ponownie mogą spotkać się wszystkie uczestniczki wraz z prowadzącymi zajęcia.

Głównym celem programu jest edukacja młodych kobiet – studentek aspirujących do pełnienia kluczowych ról w organizacjach. „W ten sposób dążymy do wyrównania proporcji w budowaniu kariery oraz do poszerzania wiedzy, umiejętności i postaw niezbędnych młodym liderkom” – tłumaczy Monika Nowak, koordynatorka projektu w Fundacji im. Lesława A. Pagi. „25 dziewczyn, które zostaną zakwalifikowane do udziału w programie będzie miało okazję osobiście spotkać się z prezeskami i dyrektorkami firm ważnych dla polskiej gospodarki”.W poprzedniej edycji, do cyklu leadership zaprosiliśmy m.in. Joannę Kępczyńską, członkinię zarządu Innogy Polska , mecenas Paulinę Kieszkowską-Knapik, , Wspólniczkę w Kancelarii Adwokackiej KRK czy Agnieszkę Wolską, dyrektor obszaru bankowości biznesowej i korporacyjnej Santander Bank Polska.

Do udziału w programie zapraszamy studentki ostatnich lat studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, a także absolwentki do 27 r.ż. Pierwszy etap rekrutacji trwa do 18 listopada 2019 r.

Zachęcamy do aplikacji poprzez formularz zgłoszeniowy. W kolejnym etapie odbędą się rozmowy z setką wybranych kandydatek. Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone w połowie grudnia. Zajęcia rozpoczną się w lutym i potrwają do czerwca 2020 r. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie Fundacji. A tak wyglądała poprzednia edycja ALB.

Harmonogram zjazdów:

I zjazd: 11 - 12 stycznia 2020 roku

II zjazd: 22 - 23 lutego 2020 roku

III zjazd: 14 - 15 marca 2020 roku

IV zjazd: 25  - 26 kwietnia 2020 roku

V zjazd: 23 - 24 maja 2020 roku

VI zjazd: 20 - 22 czerwca 2020 roku

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Europejskiego Korpusu Solidarności.

Kontakt: koordynatorka Programu Monika Nowak, mnowak@paga.org.pltel. 22 537 73 34