Dwukropek badacz_ka: odcinek trzeci

Dwukropek badacz_ka to nowa seria podcastowa Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Co dwa tygodnie uczestnicy spotykają się na poddaszu budynku przy Fredry 10, aby w technologicznych objęciach Laboratorium Lema, rozmawiać z badaczami i badaczkami związanymi z Wydziałem.

Bohaterką najnowszego odcinka podcastu Dwukropek badacz_ka jest dr Dorota Masłej z Zakładu Historii Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej. Z rozmowy, którą przeprowadza Iza Sobczak dowiadujemy się z jakimi wyzwaniami wiąże się odkodowywanie średniowiecznych tekstów i na czym może polegać ich „hipertekstowość”. Pani doktor opowiada także o mniej konwencjonalnych sposobach przybliżania średniowiecza i zdradza swoje dziecięce marzenia dotyczące wymarzonego zawodu (występują w nich żyrafy). Polecamy!

Posłuchaj też na Spotify!