Data publikacji w serwisie:

EPICUR dynamicznie działa. Bądź na bieżąco

EPICUR to konsorcjum, które zrzesza 8 uniwersytetów z 6 państw należących do Unii Europejskiej, które mają wspólny cel. Łączy ich chęć umiędzynarodowienia ośrodków akademickich, co przyniesie wymierne korzyści na wielu płaszczyznach. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest jednym z 8 uniwersytetów, które tworzą konsorcjum.

Konsorcjum powołano, aby wzmocnić współpracę międzynarodową w zakresie prowadzonych badań i projektów naukowych oraz wymiany akademickiej. Powołane w  2019 roku konsorcjum EPICUR umożliwia także udział w konkursach  ogłaszanych przez Komisję Europejską.

Działania podejmowane przez członków sojuszu mają na celu integrację oraz wspieranie jakości i konkurencyjności europejskiego szkolnictwa wyższego. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie zadania w ramach konsorcjum realizuje UAM, odwiedź stronę projektu.

Konsorcjum przygotowuje inicjatywy dla studentów, naukowców oraz pracowników ośrodków akademickich. Z każdym miesiącem pojawiają się nowe propozycje, dlatego warto być na bieżąco.

Zachęcamy do polubienia, obserwowania i subskrybowania social media:

LinkedIn

Twitter

Facebook