Data publikacji w serwisie:

II miejsce dla wioślarzy UAM w Akademickich Mistrzostwach Polski

Siedemnaście uczelni wystartowało w Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie, które odbyły się w dniach 14-16 maja 2021 r. na torze regatowym „Brdyujście” w Bydgoszczy. W zawodach rywalizowało ponad stu pięćdziesięciu sportowców.

Do zawodów w rywalizacji kobiet zgłoszono 12 osad w jedynkach, 13 w dwójkach podwójnych i sześć w ósemkach. Z kolei wśród mężczyzn o medale walczyło aż 28 osad w jedynkach, sześć w dwójkach wagi lekkiej i sześć w ósemkach.

Nasza reprezentacja (skład: Grohs Bianka, Król Małgorzata, Madalińska Jolanta, Wasiela Julia, Delimat Cyntia, Zawada Karolina, Błażejak Gabriela, Pusch Victoria, Jęchorek Barbara) wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Nowym akademickim mistrzem Polski w wioślarstwie został Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Złoty medal jedynki kobiet wywalczyła reprezentantka UAM Barbara Jęchorek.

„Bardzo chciałam wygrać, choć było to dla mnie dotąd nieosiągalne. Ścigałam się ze starszą koleżanką z kadry narodowej, zawsze byłam tą gorszą. Tym razem, po nieudanym starcie dogoniłam dziewczyny i cudem udało się wjechać na pierwsze miejsce.” – mówi Barbara Jęchorek, triumfatorka jedynek.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie współfinansowane były ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym sponsorem cyklu Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS.