Data wydarzenia:

Instytut Konfucjusza UAM zaprasza na obchody Chińskiego Nowego Roku

Instytut Konfucjusza UAM zaprasza na obchody Chińskiego Nowego Roku, które odbędą się w niedzielę, 3 lutego 2019 r., w budynku Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego (ul. Bydgoska 4).

Głównym wydarzeniem wieczoru będzie koncert duetu fortepianowo-wiolonczelowego LeposDuo (Yang Xu-Czaja, Jan Czaja), który zaprezentuje swoje aranżacje chińskich pieśni, a także utwory chińskich kompozytorów. Pani Yang Xu-Czaja jest znakomitą pianistką, która obecnie kształci się na Royal Academy of Music w Londynie, a pan Jan Czaja to bardzo utalentowany wiolonczelista, który ukończył klasę wiolonczeli na Uniwersytecie Sztuk w Berlinie. Bardzo serdecznie zapraszamy na stronę internetową http://leposduo.com/, aby zapoznać się z twórczością duetu.

Przed koncertem zaplanowaliśmy dla Państwa różnorodne warsztaty związane z chińską kulturą, przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Będzie to m.in. nauka kaligrafii, tworzenia chińskich wycinanek oraz pokaz parzenia chińskiej herbaty.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 16.00, a koncert o godzinie 18.00.

Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny.
Bardzo serdecznie zapraszamy!