Data publikacji w serwisie:

Jak zostać twórcą filmowym?

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i organizatorzy konkursu Papaya Young Directors zapraszają na spotkanie „Jak zostać twórcą filmowym?”, podczas którego dowiecie się, jak zawojować największy europejski konkurs dla młodych reżyserów i utorować sobie drogę do filmowej kariery.

Spotkanie odbędzie się 5 listopada 2019 r. o godz. 13:30 w Sali Krzysztofa Komedy (321) w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poświęcone będzie prezentacji konkursu, a w spotkaniu weźmie udział zwyciężczyni 6. edycji konkursu Papaya Young Directors - Julia Popławska. Opowie o procesie przygotowania do konkursu z pozycji osoby, która nigdy wcześniej nie była na planie filmowym. Dowiecie się także o formule konkursu, sile pomysłu i scenariusza oraz recepcie na sukces w branży reklamowej.

Natomiast sam konkurs ruszy 16 grudnia 2019 roku. Hasłem przewodnim 7. edycji Papaya Young Directors jest „upside down stories”, a uczestnicy konkursu będą mieli okazję spróbować swoich sił w trzech kategoriach: Branded Stories, Music Stories i Instagram Stories.

Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać eksplikację reżyserską przedstawiającą pomysł na film reklamowy lub teledysk dla Partnerów Głównych konkursu. Autorzy najlepszych prac otrzymają budżet na realizację swoich produkcji. Premiera filmów i wręczenie nagród odbędzie się podczas dwudniowego finału 29 i 30 maja 2020 r.