Data publikacji w serwisie:

Konferencja naukowa „Antropocen i rola uniwersytetów w jego kształtowaniu”

Interesują Cię zjawiska związane z erą Antropocenu? Nie stoisz obojętnie wobec zmian środowiskowych, za jakimi stoi człowiek? Studenckie Koło Naukowe Etnologów im. Bronisława Piłsudskiego (Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa UAM) zaprasza na konferencję naukową „Antropocen i rola uniwersytetów w jego kształtowaniu”.

Konferencja odbędzie się w dniach 19-22 maja 2022 r. w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej w budynku Collegium Historicum.

Głównym celem konferencji jest próba wypracowania rozwiązań wspierających działania prośrodowiskowe, a przez to zmniejszających odczuwaną niepewność w związku ze zmianami będącymi skutkiem działalności człowieka. Wydarzenie ma również na celu prezentację różnych rozwiązań problemów związanych z Antropocenem, dzięki interdyscyplinarnemu charakterowi konferencji, a także integrację środowiska naukowego, aby refleksja podjęta w ramach wydarzenia mogła być kontynuowana, również i po zakończeniu konferencji.

Zapraszamy studentów, doktorantów oraz absolwentów reprezentujących różne dziedziny naukowe do udziału w konferencji z własnymi wystąpieniami lub jako słuchacze.

Aby móc uczestniczyć w konferencji, należy wypełnić formularz rejestracyjny. Abstrakty wystąpień należy wysłać do 15 kwietnia 2022 r. na adres e-mail: antropocenkolo@gmail.com

Dowiedz się więcej o konferencji