Data wydarzenia: -

Kongres Kół Naukowych UAM

Komitet Organizacyjny Kongresu Kół Naukowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zaprasza do udziału w Kongresie Kół Naukowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2019.

Kongres Kół Naukowych UAM jest wydarzeniem organizowanym cyklicznie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pod patronatem Prorektor ds. Studenckich UAM prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej. W związku z tegorocznymi obchodami 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego oraz zmianami w systemie szkolnictwa wyższego, myślą przewodnią kolejnej edycji wydarzenia jest „Nauka w nowoczesnym społeczeństwie”. Celem wydarzenia jest analiza zmian jakie dokonywały się w polskiej nauce na przestrzeni lat, od jej początków po dzień dzisiejszy.

W programie m.in. debata na temat kondycji polskiego szkolnictwa wyższego, w której wystąpią: MNiSW dr Jarosław Gowin, dr Krystyna Łybacka - MEN w rządzie SLD-UP oraz prof. Marek Kwiek - autor założeń do Ustawy 2.0. Dyskusję poprowadzi Prorektor UAM prof. Ryszard Naskręcki.

Termin i miejsce konferencji: 
3-5 czerwca 2019

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa,
Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej,
Wydział Chemii

Szczegóły na stronie konferencji oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.

Patronami wydarzenia są:

JM Rektor UAM Andrzej Lesicki,
Prezydent Miasto Poznań Jacek Jaśkowiak,
dr Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich i jego spotkania regionalne
Patron medialny:
TVP3 Poznań