Data publikacji w serwisie:

Konkurs na konspekt zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem narzędzi LEGO® Education

Zapraszamy studentki i studentów naszego Uniwersytetu do udziału w Konkursie, którego przedmiotem jest przygotowanie konspektu zajęć dydaktycznych lekcji bądź zajęć edukacyjnych, w przebiegu których wykorzystane zostaną między innymi klocki LEGO®. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 16 sierpnia 2020 r.

Celem Konkursu jest popularyzacja oraz szukanie nowych metod i pomysłów edukacyjnych wykorzystywania podczas zajęć lekcyjnych klocków LEGO, zarówno klocków prostych (np. LEGO Duplo, LEGO Friends. itp.), jak i klocków programowalnych (m. in. LEGO WeDO, LEGO Mindstorms EV3).

Organizatorem Konkursu jest Wydziałowe Centrum Dydaktyki Matematyki i Informatyki działające na naszym Wydziale. Konkurs organizowany jest z inicjatywy i przy wsparciu prorektorów prof. Beaty Mikołajczyk (Prorektor kierująca Szkołą Nauk Humanistycznych) oraz prof. Marka Nawrockiego (Prorektor kierujący Szkołą Nauk Ścisłych), a także liderów działającego na UAM Studio LEIS.

Konkurs skierowany jest do studentów studiujących na studiach I stopnia, II stopnia, bądź doktoranckich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym.

Projekty konkursowe należy przesłać na adres: konkurs-leis@wmi.amu.edu.pl do 16 sierpnia 2020 roku. Na laureatów konkursu czekają ciekawe nagrody!

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie LEGO® Education Innovation Studio Wydziału Matematyki i Informatyki UAM.

Wykorzystaj czas w domu! Podziel się swoimi pomysłami i rozwiń swoją wyobraźnię!