Międzynarodowy Dzień Studenta

17 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Studenta. Święto ustanowione zostało w 1941 r. przez International Students Council i jest upamiętnieniem tragicznych wydarzeń z 1939 r., kiedy to w Pradze miała miejsce krwawo stłumiona demonstracja czechosłowackich studentów przeciwko nazistowskiej agresji.

Dziś to również dzień propagowania wielokulturowości i aktywności studenckiej na całym świecie.

Drogie Studentki i Drodzy Studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,

życzymy Wam, aby studia były dla Was czasem pełnym radości, odkrywania nowych pasji oraz zawierania przyjaźni.

Abyście czerpali satysfakcję ze zdobywanej wiedzy i rozwijali się w obszarach związanych z Waszą przyszłą ścieżką zawodową.

Przypominamy, że w Waszych studenckich sprawach wsparcie zapewniają Biura Obsługi Studentów UAM. To właśnie do nich możecie zgłosić się m.in. w sprawie wniosków, zaświadczeń czy pozyskania informacji na temat wymiany studenckiej. Dowiedz się więcej o Biurach Obsługi Studentów UAM