Data publikacji w serwisie:

Nowy wózek dla Marka Suwezdy

Marek Suwezda, absolwent UAM z niepełnosprawnością, otrzymał nowoczesny wózek inwalidzki marki Meyra. Środki na jego zakup udało się zebrać dzięki mobilizacji społeczności akademickiej i ludzi dobrej woli spoza Uniwersytetu. Sprzętu przekazał w poniedziałek, 8 kwietnia, Prorektor UAM ds. kadry i finansów prof. Tadeusz Wallas, który w ten sposób zrealizował obietnicę złożoną podczas koncertu Mezo 3 października 2018 r. Koncert ten zainaugurował zbiórkę na rzecz absolwenta.

Historia Marka Suwezdy poruszyła całą Polskę w listopadzie ubiegłego roku. To wtedy złodzieje wdarli się do jego mieszkania, kiedy był w domu i ukradli mu sprzęt komputerowy razem ze specjalnym oprogramowaniem, dzięki którym pracował i komunikował się ze światem. W ciągu kilku dni Fundacja Jeden Uniwersytet uruchomiła specjalną zbiórkę oraz numer konta, na który można było wpłacać pieniądze na rzecz pomocy Markowi.

Wózek ze wszystkimi udogodnieniami: mocniejsze akumulatory, wzmocnienie podwozia, światła i kierunkowskazy oraz bagażnik, wyceniony został na 28 500 zł, ale dzięki wielkiej uprzejmości firmy ostateczny jego koszt wyniósł 23 000 zł. – Takiego wózka nie ma nikt w Polsce – usłyszał Marek Suwezda od przedstawiciela producenta. Całość zebranej kwoty (wpłaty na konto oraz wcześniejsze kwesty) to aktualnie 73 255,57 zł (+ 5 euro). Środki pozwoliły nie tylko na zakup wózka, ale także na naprawę telefonu i potrzebne badania lekarskie. – Brak mi słów, żeby wyrazić moją wdzięczność – mówił odbierając wózek Marek Suwezda i poprosił o przekazanie podziękowań wszystkim darczyńcom.

Fot. Przemysław Stanula

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048