Data publikacji w serwisie:

Ogłoszenie wyników IV Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" 2020

Czwarta edycja konkursu, ze względu na szalejącą pandemię, odbywała się w trudnych dla nas wszystkich warunkach i po raz pierwszy, online. Mimo wielu przeciwności i niepewności, co do zaistnienia tej cennej inicjatywy, pozostało głębokie przekonanie, że właśnie sztuka i jej aspekt arteterapeutyczny w takiej sytuacji, zawieść nie mogą. Zainteresowanie uczestników udziałem w konkursie, jest tego potwierdzeniem i wielką nadzieją na przyszłość. W tym konkursie tak naprawdę nie ma wygranych i przegranych. Są natomiast, fantastyczni młodzi twórcy, którzy na przekór wszystkiemu, podjęli to artystyczne wyzwanie.

Na tegoroczną edycję  IV Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" 2020 wpłynęło 31 prac, do dalszego etapu zakwalifikowano 28 prac z 12-tu Wydziałów: Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa, Wydziału Archeologicznego, Wydziału Biologii, Wydziału Filozoficznego, Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, Wydziału Fizyki, Wydziału Matematyki i Informatyki, Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Socjologii oraz Wydziału Studiów Edukacyjnych.

Prace zostały wykonane w różnorodnych technikach plastycznych,  malarskich, rysunkowych, graficznych, fotograficznych oraz technikach mieszanych.

Lista tegorocznych Laureatów przedstawia się następująco:

  • I Nagroda JM Rektora UAM Shuai Zhang,Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu
  • II Nagroda Dziekana WSEMatylda Konarska, Wydział Filozoficzny
  • III Nagroda Dziekana WAiKShuai Zhang,Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu
  • Nagroda Specjalna Rodziny Patrona Mateusz Gajda, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
  • I WyróżnienieKatarzyna Talarczyk, Wydział Biologii
  • II Wyróżnienie Patrycja Mruczkiewicz, Wydział Matematyki i Informatyki
  • III Wyróżnienie Filina Wanda Sztandera, Wydział Prawa i Administracji
  • Wyróżnienie Akademickie Gabriela Potentas, Wydział Studiów Edukacyjnych

Prezentację wystawy pokonkursowej, zrealizowanej przez Studio Filmowe UAM, będzie można zobaczyć w formie online, w ramach inicjatyw XXIII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w terminie od 01-31.12. 2020 r.

Ze względu na rozwój pandemii JM Rektor UAM Pani prof. zw. dr hab. Bogumiła Kaniewska, odwołała uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w dniu 23.11.2020 r. Sekretarz konkursu, p. Malwina Dobrogojska poinformuje osoby nagrodzone o możliwościach i miejscach odbioru nagród.

Serdecznie gratulujemy  tegorocznym Laureatom oraz wszystkim Uczestnikom konkursu z życzeniami  niegasnącej pasji tworzenia i czerpania radości z kontaktu ze sztuką. Specjalne podziękowania i wyrazy wdzięczności kierujemy do Fundatorów nagród oraz Jurorów Komisji Konkursowej i do wszystkich osób, które w jakimkolwiek wymiarze, przyczyniły się do zaistnienia tej twórczej inicjatywy.

Organizator konkursu: prof. UAM dr hab. Lidia Suchanek, Laboratorium Edukacji Artystycznej

Sekretarz, Malwina Dobrogojska, studentka WSE, UAM.