Ogłoszenie wyników VI Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM

2 czerwca odbył się wielki finał VI Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu „Studenckie impresje”.

W uroczystości ogłoszenia wyników udział wzięła Prorektor prof. dr hab. Joanna Wójcik, która w imieniu JM Rektor prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej, Fundatorki I Nagrody Rektora UAM, wręczyła zwycięzcy nagrodę – Rektorski Rower. Pozostałe nagrody przekazali laureatom wieloletni Fundatorzy tych nagród, prof. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska, Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych, prof. UAM dr hab. Jacek Sójka, Dziekan Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa oraz przedstawiciele Rodziny Patrona, którą reprezentowali wnuczka i wnuk mgr. Piotra Wójciaka – Helena i Antoni Rubik.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 36 prac z trzech wydziałów: Wydziału Biologii, Wydziału Socjologii i Wydziału Studiów Edukacyjnych. Prace zostały wykonane w różnorodnych technikach plastycznych, malarskich, rysunkowych, graficznych, fotograficznych oraz technikach mieszanych.

Lista tegorocznych Laureatów przedstawia się następująco:

I Nagroda JM Rektora UAM Ewelina Stolarska Wydział Biologii

II Nagroda Dziekana WSEBartosz Jędryczko Wydział Biologii

III Nagroda Dziekana WAiK Paulina Bury Wydział Studiów Edukacyjnych

Nagroda Specjalna Rodziny Patrona Ewelina Stolarska Wydział Biologii

I WyróżnienieKatarzyna Mikołajczyk Wydział Studiów Edukacyjnych

II WyróżnienieAleksandra Grodtke Wydział Studiów Edukacyjnych

III Wyróżnienie Maria Ciecieląg Wydział Studiów Edukacyjnych

Wyróżnienie Akademickie Wiktoria Janowska Wydział Studiów Edukacyjnych

Serdecznie gratulujemy tegorocznym Laureatom oraz wszystkim Uczestnikom konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej prezentowanej we wnętrzach Collegium im. Floriana Znanieckiego, bud. E, ul. Szamarzewskiego 89. Ekspozycja czynna będzie w dniach 02-30.06.2022 r.

Organizator konkursu: prof. UAM dr hab. Lidia Suchanek, Laboratorium Edukacji Artystycznej

Sekretarz konkursu: Malwina Dobrogojska, Prezes Studenckiego Koła Edukacji Artystycznej „Pro Arte”, Wydział Studiów Edukacyjnych UAM