„Okiełznać sawanny Tanzanii” - wyprawa naukowa studentów WNGiG

Już po raz szósty studenci Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych wybierają się w odległe zakątki świata w ramach studenckiego projektu naukowego GEOpraktyki.

Geopraktyki to interdyscyplinarne, cykliczne przedsięwzięcie studentów WNGiG, którzy łączą w jedność ciekawość świata z zainteresowaniami badawczymi. W tym roku studenci za cel obrali Zjednoczoną Republikę Tanzanii − państwo we wschodniej Afryce powstałe z połączenia dawnych kolonii brytyjskich: Tanganiki oraz brytyjskiego Zanzibaru.

Tegoroczna wyprawa pod hasłem „GEOpraktyki edycja VI Tanzania - okiełznać sawanny Tanzanii" rozpocznie się już 27 lipca 2021 r. Podczas ekspedycji studenci pod nadzorem opiekuna naukowego dr Magdaleny Kugiejko będą prowadzić szereg badań naukowych, m.in.:

• ocena warunków biometeorologicznych w klimacie podrównikowym wilgotnym i suchym,
  • pokrycie terenu w świetle zobrazowań misji Sentinel,
  • zobrazowanie zmian pokrycia terenu Parku Narodowego Serengeti,
  • osady jezior ryftowych (Tanganika) na tle rozwoju wschodniej odnogi ryftu wschodnioafrykańskiego.

Zapraszamy do śledzenia poczynań studentów na ich mediach społecznościowych:

Wesprzyj wyprawę studentów za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl!