Data publikacji w serwisie:

Rozpoczął się Szczyt Cyfrowy ONZ

Dziś, 6 grudnia, rozpoczął się Szczyt Cyfrowy ONZ. Wydarzenie potrwa do 10 grudnia i będzie odbywać się zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online.

Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 odbędzie się w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Hasło tegorocznego Szczytu to Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.

Na uczestników czeka ponad 300 różnych aktywności (warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i networkingowe, sesje wysokiego szczebla z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych oraz sesja parlamentarna). W programie znajdują się również warsztaty, które zostały wybrane przez ONZ z propozycji zgłoszonych przez osoby ze wszystkich stron świata. Dotyczą m.in. ochrony dzieci w internecie, zrównoważonej konsumpcji w ramach e-commerce, cyfrowych praw i obowiązków, czy wolności słowa w internecie.

W Szczycie Cyfrowym ONZ może wziąć udział każdy, kto dokonał wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem strony internetowej intgovforum.org.