Data publikacji w serwisie:

Rusza rekrutacja na nowy trymestr zajęć Uniwersytetu Otwartego

14 lutego 2020 r. ruszyły zapisy na ostatnie w tym roku akademickim zajęcia w ramach Uniwersytetu Otwartego UAM.

Od 2016 roku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oferuje wszystkim mieszkańcom Poznania i Wielkopolski wykłady i ćwiczenia w ramach Uniwersytetu Otwartego Do tej uruchomiliśmy 263 kursy, na które zapisało się ponad 5 500 osób.

Kończymy przygotowania do uruchomienia ostatniego w tym roku akademickim trymestru. Już 14 lutego przedstawimy na naszej stronie (www.uo.amu.edu.pl) pełną ofertę kursów. Zaproponujemy 69 kursów - te najpopularniejsze z poprzednich trymestrów oraz 34 zupełnie nowych.

Od tego dnia, dokładnie od północy, będzie można zapisywać się na wybrane zajęcia. Zapisy będą trwały do 2 marca, na niektóre z nich być może przedłużymy termin do 8 marca. Przypominamy, że o zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. To ważne bo nasza oferta spotyka się z coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Poznania. Zajęcia w trymestrze wiosennym rozpoczną się w połowie marca 2020 roku.

Nasze kursy organizujemy w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich  a więc wykładów i ćwiczeń a nawet laboratoriów, które trwają cały semestr (najczęściej od 15 do 30 godzin). Spotkania odbywają się w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Większość z naszych propozycji jest przeznaczona dla tych, którzy chcą podnieść dotychczasowe kwalifikacje zawodowe i uzupełnić swoje wykształcenie oraz tych którzy stawiają na rozwój osobisty, pozazawodowy, mają jakieś hobby  a kursy będą dla nich okazją skonfrontowania swojej wiedzy z autorytetami naukowymi i spotkania innych podobnych pasjonatów. Nasza oferta skierowana jest też do osób, które  maja dopiero plany rozpoczęcia nauki w szkole wyższej, w tym do uczniów szkół średnich, przede wszystkim tegorocznych maturzystów, którzy nie wiedzą jeszcze jaki wybrać kierunek studiów – jest okazja by sprawdzić się w realiach akademickich i przekonać się co do swoich wyborów.

Wszystko to za stosunkowo niewygórowaną cenę od 160 zł za 15 godzinny wykład. Bez żadnych zbędnych formalności, kandydat wchodzi na stronę internetową, wybiera kurs, potem płaci i już może realizować swoje marzenia.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresem: www.uo.amu.edu.pl. Polecamy też stronę na Facebooku.

Dane kontaktowe

Uniwersytet Otwarty UAM

Collegium Martineum, ul.  Św. Marcin 78, pok.108 B;

61-809 Poznań,

Tel. 61 829 47 50

Adres mailowy  uo@amu.edu.pl