Data publikacji w serwisie:

Sportowy weekend studentów UAM

W weekend studenci UAM uczestniczyli w dwóch wydarzeniach sportowych. Reprezentowali uczelnię w turniejach rywalizując ze studentami z innych polskich uczelni. Dyscypliny, w których mierzyli swoje siły to siatkówka plażowa oraz szermierka.

Siatkarki spędziły ostatni weekend w Gdyni. Odbyły się tam Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu reprezentowały: Justyna Kozłowska i Weronika Antczak. Dziewczyny wykazały się świetną formą i doskonałym przygotowaniem. Zacięta rywalizacja w turnieju zakończyła się dla nich sukcesem. Wygrały mecz finału zajmując I miejsce w turnieju. Natomiast w klasyfikacji generalnej, której wyniki wliczają się do ogólnej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej nasza uczelnia zajęła drugie miejsce.

W Krakowie odbyły się natomiast Akademickie Mistrzostwa Polski w szermierce. Uczestniczyło w nich prawie 100 zawodników reprezentujących 26 uczelni.Także w tej dyscyplinie sportu nasi studenci okazali się silnymi rywalami. Reprezentacja UAM zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce. Sukces odniosła także florecistka, Marika Chrzanowska, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej.

Akademickie Mistrzostwa Polski, zarówno w siatkówce plażowej, jak i w szermierce to jedne z pierwszych wydarzeń sportowych, które odbywają się po długiej przerwie. Natomiast 14 września w Łodzi studenci polskich uczelni zmierzą się w lekkiej atletyce.