Spotkanie z ministrem sprawiedliwości Adamem Bodnarem pt. „Państwo prawa – wyzwanie współczesności” [zmiana godziny!]

Uniwersytet SWPS oraz Collegium Da Vinci zapraszają na spotkanie z prof. Adamem Bodnarem, ministrem sprawiedliwości, pt. „Państwo prawa – wyzwanie współczesności”, które odbędzie się 16 maja o godz. 17.30 18.45 [zmiana godziny] w siedzibie uczelni, przy ul. gen. T. Kutrzeby 10 w Poznaniu (aula A001).

Spotkanie ma charakter otwarty i jest adresowane do społeczności osób studiujących w poznańskich uczelniach. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz na stronie wydarzenia.

Prof. Adam Bodnar jest wybitnym specjalistą w zakresie prawa konstytucyjnego i praw człowieka. W latach 2010–2015 pełnił funkcję wiceprezesa Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Następnie, w latach 2015–2021, był Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Od 2021 do 2023 roku kierował Wydziałem Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie, pełniąc funkcję dziekana. W grudniu ubiegłego roku został powołany na urząd Ministra Sprawiedliwości.